Kurulum ve Devreye Alma

Efes Enerji, yapımını üstlendiği projelerde kurulum ve devreye alma hususlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesine büyük bir önem vermektedir. Projenin son asımlarından olan kurulum, müşterilerin istedikleri sonucu elde edebilmeleri için oldukça elzemdir. Bu adımda inşaat ve işletme alanında pek çok uygulamayı beraberinde getirmektedir. Efes Enerji; teknoloji seçiminden sözleşmelere, bakım ve onarım hizmetlerinden EPC uygulamasına kadar birçok alanda hizmet sunmaktadır. Firmamızın sunmakta olduğu bu hizmetler sayesinde müşterilere ağır görevler düşmemekte ve istenen sonuç çok daha hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Projelerimizin kurulum aşamalarında detaylı çalışmalar yapılmakta ve alanında uzman olan iş ortaklarımız da bizlerle çalışmaktadır. Bu sayede firmamızın enerji alanındaki profesyonelliği ile birlikte ihtiyaç duyulan tüm uzmanlıklar bir araya getirilmektedir. Yapılan bu çalışmalar hem firmamızı hem de müşterilerimizi tatmin etmektedir.

Projeler İçin Teknoloji Seçiminin Önemi

Kurulum ve devreye alma işlemlerinde projenin tamamlanabilmesi için teknoloji seçimi yapılmaktadır. Teknoloji seçimi basit tabirle yöntem ve araç belirlemesidir. Efes Enerji, kullanacağı teknolojiyi seçerken sektördeki bilgi birikimi ve deneyimini kullanmakta ve buna ek olarak günümüz gelişmelerinden yardım almaktadır. Teknolojinin seçimi yapıldıktan sonra kurulum ve montaj gibi aşamalar çok daha hızlı şekilde tamamlanabilmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman doğru teknolojiyi seçmenin önemi de anlaşılabilmektedir.

EPC Sözleşmesi Nedir?

EPC sözleşmesi; mühendislik, satın alma ve inşaat işlemlerinin kısaltılmış versiyonudur. Enerji sektöründe projeler yapılırken, üretici firma projeyi üstlenmekte ve tüm gereklilikleri sağladıktan sonra müşteriye devretme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu sayede müşteriler süreçte büyük sorumluluklar üstlenmemekte ve tüm izin, lisans gibi gereklilikler enerji firmasının kendisi tarafından tamamlanmaktadır. EPC sözleşmesi hizmeti veren Efes Enerji, tüm süreci müşteriler ile birlikte yürütmekte ve tüm proje detaylarını müşterileri ile paylaşarak %100 oranında memnuniyet sağlamaktadır.

Bakım ve Onarım Hizmetleri

Enerji sektöründe hazırlanan projeler tamamlandıktan sonra periyodik bakımların yapılması oldukça önemlidir. Bu bakımlar, kurulu olan projenin çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda verilen hizmetler sayesinde projelerde sorun yaşanma ihtimali düşürülmekte ve yaşanabilecek olası arızalar için önceden önlem alınabilmektedir. Günümüzde Efes Enerji bakım ve onarım hizmetlerinden faydalanan pek çok enerji projesi bulunmaktadır.

Proje Risk Değerlendirmesi

Efes Enerji, uzun yıllardır sektörde faaliyet göstermenin getirisi olan bilgi birikimini kullanarak her bir proje için risk değerlendirmesi ve analizi yapmaktadır. Bu değerlendirme, proje başlamadan önce yapılmakta ve projenin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır. Buna ek olarak projede ilerleme kaydettikçe değerlendirmeler yapılmaya devam etmekte ve olası sorunlara karşı önlem alarak ilerleme sağlanmaktadır.

Saha ve şebeke uygunluğu, kullanılan enerji ve teknoloji, kurulum alanındaki hava şartları, alınması gereken lisanslar, izinler ve bu gibi pek çok detay, proje risk değerlendirmesi sayesinde önceden bilinmekte ve bu sayede projede sorunsuz şekilde ilerlenebilmektedir. Bu proje analizlerinin yapılmaması durumunda ise projenin büyük bir tehlike altına girmesi olasılıklar dahilinde olacaktır. Eğer siz de projenizin uygunluğundan emin olmak ve sürecin detaylı analizini edinmek istiyorsanız, Efes Enerji’yi tercih edebilir ve web sitemizdeki iletişim yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Efes Enerji firmamız tarafından verilen kurulum ve devreye alma hizmetleri, aşağıdaki başlıklarda özetlenmektedir.

İnşaat ve İşletme

  • Teknoloji seçimi
  • EPC sözleşmesi
  • Proje risk değerlendirmesi
  • Bakım ve onarım hizmetleri

EPC (Mühendislik, Satın Alma ve İnşaat)

Efes Enerji muhtelif kategorilerde çözümler sunmaktadır

  • Yenilenebilir enerji projelerinin mühendislik, satın alma ve inşaatı
  • Orta gerilim kurulumu
  • Düşük gerilim güç dağıtımı ve kurulumu
  • Endüstriyel kontrol
  • Otomasyon
  • Düşük akım ve güvenlik sistemleri kurulumu

Bakım & Onarım

Efes Enerji’nin bakım onarım yaklaşımı sistemin mümkün olan en düşük maliyet ile en yüksek verimliliği hedeflemektedir.